fortuna

Czy Błaszczykowski przedłuży kontrakt z BVB?

Michael Zorc walczy o wczesne przedłużenie kontraktu z Jakubem Błaszczykowskim. Menadżer Borussii Dortmund, ma nadzieję, że „polskie trio” zagra w najbliższych latach dla mistrzów Niemiec, choć są kluby nimi zainteresowanie.

Swoją dobrą grą dla reprezentacji Polski na EURO 2012, Błaszczykowski wzbudził swoją osobą większe zainteresowanie klubów. Po znakomitym turnieju, do Borussii przybyły oferty klubów zainteresowanych 26-letnim pomocnikiem, którego umowa wygasa w przyszłym roku. Kierownik BVB, Michael Zorc, zabiegał przez jakiś czas, o wcześniejsze przedłużenie kontraktu. Przedstawiciel niemieckiego klubu widzi dobre perspektywy, że Polak zadecyduje, mimo ofert m.in. Liverpoolu i Interu Mediolan, pozostać w Dortmundzie.

Mamy sygnały, że Kuba jest skłonny przedłużyć z nami umowę – powiedział Zorc.

Jednak cierpliwość jest wciąż potrzebna, ponieważ 26-latek do 17 Lipca może otrzymać lepsze oferty.Błaszczykowski nie widzi powodów do pośpiechu. Zainteresowanie klubów piłkarzem podczas Mistrzostw Europy, skłoniło Borussię do rozmowy z Błaszczykowskim o wcześniejszym przedłużeniu kontraktu.

– Mój obecny kontrakt jest jeszcze ważny przez rok, więc jestem nadal zawodnikiem Borussii i muszę się skoncentrować. W tej chwili nie odczuwam presji czasu – powiedział Błaszczykowski.

Obie strony starają się zapewnić sobie dobrą pozycję dla przyszłych negocjacji. Wynik tych rozmów jest wciąż sprawą otwartą.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.