W 12. kolejce luksemburskiej BGL Ligue stanęły naprzeciw siebie kluby, w których występują Polacy. CS Grevenmacher Dariusza Brzyskiego pokonało 3:2 (1:1) Progrès Niedercorn Tomasza Gruszczyńskiego, który strzelił bramkę.

Pierwszy gol padł dopiero w 38. minucie. Do siatki trafił zawodnik gospodarzy, Samir Louadj. Kilkadziesiąt sekund przed przerwą do wyrównania doprowadził Gruszczyński, dla którego jest to czwarty gol w sezonie 2012/2013.

Chwilę po zmianie stron Grevenmacher znowu wyszedł na prowadzenie. Strzelcem został Daniel Huss. Przyjezdni nie dawali za wygraną i w 62. minucie ponownie wyrównali za sprawą trafienia Levy’ego Rougeauxa. Ostatnie słowo należało jednak do Brzyskiego i spółki. W 88. minucie trzy punkty zapewnił im Florian Gaspar.

CS Grevenmacher zajmuje czwartą pozycje w tabeli luksemburskiej ekstraklasy (22 punkty). Progrès Niedercorn zdobył tylko 7 „oczek” i zamyka stawkę.