Middlesbrough pokonało na własnym boisku drużynę Blackpool 4:2 (2:0). W ekipie gospodarzy jedynie osiem minut rozegrał Lukas Jutkiewicz. Jednak mimo tego, udało mu się zaliczyć asystę.

Zawodnicy Middlesbrough od pierwszego gwizdka sędziego zaatakowali rywali. Pierwszego gola strzelił Ishmael Miller w 14. minucie meczu.

Dwadzieścia dwie minuty później wynik na 2:0 podwyższył Richard Smallwood. Asystę przy bramce angielskiego pomocnika zaliczył Marvin Emnes.

Blackpool udało się strzelić bramkę kontaktową, jednakże zaledwie trzy minuty po trafieniu Wesleya Thomasa golem na 3:1 dla gospodarzy odpowiedział Scott McDonald.

W 76. minucie goście ponownie zbliżyli się do Middlesbrough na jedną bramkę po trafieniu Chrisa Bashama, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Tony’ego Mowbraya. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego Adam Reach wykorzystał podanie Lukasa Jutkiewicza i ustalił wynik meczu na 4:2.

Zespół Polaka traci tylko jeden punkt do drugiego w tabeli Hull City. Jeżeli piłkarzom Middlesbrough uda się na koniec sezonu wskoczyć na pozycję wicelidera to awansują do Premier League.