fortuna

Cztery wielkie kluby walczą o Lewandowskiego

Odejście Roberta Lewandowskiego zimą z Borussii Dortmund jest coraz bardziej prawdopodobne. Według medialnych doniesień, o pozyskanie reprezentanta Polski stoczą walkę cztery słynne europejskie kluby.

Jak informuje dzisiejszy „Fakt”, poważnie zainteresowany transferem „Lewego” jest Manchester City. Działacze tej drużyny mieli już spotkać się z przedstawicielem Cezarego Kucharskiego, agenta 24-letniego napastnika, w sprawie uzgodnienia warunków kontraktu. O pozyskanie Polaka zabiega także Manchester United.

Tymczasem według informacji „Bildu”, Lewandowski wcale nie musi trafić na Wyspy Brytyjskie. Zdeterminowany, aby ściągnąć do swojego klubu snajpera BVB, jest bowiem trener Juventusu Turyn, Antonio Conte. Mistrzowie Włoch mają przygotować bardzo wysoką ofertę i przebyć propozycje klubów angielskich oraz Bayernu Monachium.

O sprzedaży swojego czołowego zawodnika nie chcą jednak słyszeć w Borussii. Niedawno prezes BVB Hans-Joachim Watzke zapowiedział, że jego zespół nie musi sprzedawać reprezentanta Polski i być może Lewandowski będzie musiał pozostać w Dortmundzie do końca swojego kontraktu, który wygasa w połowie 2014 roku.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.