W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Arsenal Londyn przegrał 0:2 (0:0) z Bayernem Monachium. Już w pierwszej połowie czeroną kartką ukarany został Wojciech Szczęsny, którego między słupkami gospodarzy zastąpił Łukasz Fabiański.

Polski bramkarz już na początku zawodów pokazał, że znajduje się obecnie w znakomitej formie wyciągając się jak struna i broniąc precyzyjne uderzenie Toniego Kroosa zza pola karnego. Londyńczycy mogli objąć prowadzenie w 8. minucie, kiedy to po faulu Jérôme’a Boatenga sędzia Nicola Rizzoli podyktował rzut karny. „Jedenastki” nie potrafił jednak wykorzystać niemiecki gwiazdor gospodarzy, Mesut Özil, a na bohatera Bayernu wyrósł Manuel Neuer, który broniąc strzał pozyskanego z Realu Madryt pomocnika, zaliczył wówczas już trzecią ważną interwencję w meczu.

W 37. minucie Wojciech Szczęsny, który oprócz interwencji z początku spotkania, nie miał za wiele roboty, sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Robbena i włoski arbiter nie miał innego wyjścia, jak tylko pokazać reprezentantowi Polski czerwoną kartkę i wskazać na „wapno”. Między słupkami „Kanonierów” stanął więc Łukasz Fabiański, który zmienił Santiego Cazorlę. Do futbolówki podszedł David Alaba i również on nie był w stanie zmienić wyniku meczu. Austriak uderzył co prawda w przeciwną stronę, niż ta, w którą rzucił się polski bramkarz, lecz piłka po jego strzale trafiła jedynie w słupek i wyszła poza plac gry.

To, co nie udało się Kroosowi w pierwszych minutach pojedynku, wyszło mu po zmianie stron. 24-letni Niemiec w 54. minucie popisał się fantastycznym strzałem z około dwudziestu metrów, nie dając najmniejszych szans bezradnemu Łukaszowi Fabiańskiemu i wyprowadził Bayern na cenne prowadzenie na terenie rywala ze stolicy Anglii.

Grający w dziesiątkę gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce mistrza Niemiec, a triumfator zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów spokojnie rozgrywał piłkę, z rzadka usiłując indywidualnymi zrywami czy to Robbena czy Götzego zagrozić Fabiańskiemu. Z dystansu szczęścia szukał również Kroos, lecz nie umieścił futbolówki w siatce.

Sztuka ta udała się w 88. minucie wprowadzonemu na boisko w drugiej połowie Thomasowi Müllerowi. Napastnik nie dał szans „Fabianowi” po strzale głową. Dograł mu Philipp Lahm, dla którego była to druga asysta w dzisiejszym meczu.

Bayern wygrał 2:0 na wyjeździe i Arsenalowi będzie bardzo trudno odrobić straty w rewanżu. 11 marca w Monachium w kadrze drużyny prowadzonej przez Arsène’a Wengera zabraknie oczywiście Wojciecha Szczęsnego, który będzie musiał pauzować za otrzymaną dzisiaj czerwoną kartkę. Dla polskich kibiców starcie rewanżowe będzie jednak równie ciekawe, gdyż wychowanka Agrykoli Warszawa w bramce „Kanonierów” zastąpi drugi z naszych rodaków, Łukasz Fabiański.