Eugen Polanski nie pomógł swojej drużynie w meczu z Bayerem Leverkusen. Osłabione stratą Polaka, który w 23. minucie ujrzał czerwoną kartkę, Hoffenheim zostało rozbite przez Bayer Leverkusen 0:5 (0:2).

Na ławce gości pojedynek rozpoczęli Arkadiusz Milik oraz Sebastian Boenisch. Polanski, który wybiegł w podstawowym składzie „Wieśniaków”, już na początku spotkania sfaulował Philippa Wollscheida, lecz żaden z sędziów tego nie dostrzegł i pomocnik nie został ukarany. Gospodarze rozpoczęli strzelecki popis w 16. minucie. Do siatki trafił Stefan Kießling, który cały czas liczy się w bitwie o tytuł króla strzelców Bundesligi.

W 23. minucie to właśnie reprezentanta Niemiec niezgodnie z przepisami w polu karnym powstrzymał Polanski. Urodzony w Sosnowcu zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, a Guido Winkmann podyktował „jedenastkę”. Simon Rolfes nie zdołał jednak pokonać Koena Casteelsa, który wyczuł jego intencje.

Grający w dziesiątkę goście nie stanowili zagrożenia pod bramką, a „Aptekarze” cały czas byli w natarciu. W 31. minucie udało im się zdobyć drugiego gola. Zza pola karnego precyzyjnie uderzył André Schürrle. Dwadzieścia minut po zmianie stron ponownie piłkę do siatki skierował Kießling, który traci już tylko dwa gole do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Roberta Lewandowskiego.

Nie minęło pięć minut, a gracze z Leverkusen prowadzili 4:0. Po świetnym wycofaniu futbolówki swoją jedenastą ligową bramkę w tym sezonie zdobył Schürrle. Na ostatni kwadrans meczu na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik. I właśnie on już 180 sekund po wejściu mógł zdobyć swoją pierwszą bramkę dla trzeciego zespołu Bundesligi, lecz jego uderzenie odbił belgijski golkiper Hoffenheim. Futbolówka trafiła w słupek i znalazła się pod nogami Stefana Reinartza, który ustalił rezultat na 0:5.