fortuna

Czerwona kartka Michała Chrapka

Czerwoną kartkę ujrzał Michał Chrapek w spotkaniu Catanii z drużyną AS Cittadella. Spotkanie zakończyło się przegraną ekipy Polaka 2:3, a końcówka spotkania wzbudziła sporo emocji.

Mecz był popisem Alessandro Sgrigny, który popisał się hat-trickiem, wpisując się na listę strzelców kolejno w 3, 54 i 59. minucie spotkania. Catania odpowiedziała dwoma trafieniami Emanuele Calaiò w 79. i 84. minucie, radząc sobie wtedy od 51. minuty bez Fabiana Rinuado, który musiał opuścić plac gry po obejrzeniu dwóch żółtych kartek.

Końcówka meczu wywołała emocje nie tylko u kibiców zgromadzonych na stadionie, ale przede wszystkim wśród graczy Catanii. W 88. minucie za protesty czerwoną kartkę ujrzał Chrapek, a sekundy później także Leto, który… przebywał już wtedy na ławce rezerwowych.

Jakby tego był mało, w 90. minucie kolejny gracz Catanii został ukarany czerwoną kartką. Tym razem to Nicolas Spolli za brutalny faul otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Tak osłabiona Catania nie była w stanie uzyskać korzystnego rezultatu.

Serie B – 20. kolejka
AS Cittadella – Calcio Catania 3:2 (1:0)
Sgrigna 3, 54, 59 – Calaiò 79, 84

Sędzia: Fabio Maresca
Widzów: 2 454

Żółte kartki: Minesso, Barreca, Benedetti, Gerardi – Rinaudo, Escalante, Rolín, Spolli
Czerwone kartki: Rinaudo (51, Catania), Chrapek (88, Catania), Leto (89, Catania), Spolli (90, Catania)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.