Mateusz Bąk dopiero niedawno wskoczył do podstawowego składu Etaru Wielkie Tyrnowo, a już może być pewny, że w przyszłym meczu nie wystąpi. Polak w potyczce przeciwko Lokomotiwowi Płowdiw dostał czerwoną kartkę.

Były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała wybiegł w podstawowym składzie, ponieważ wystąpić nie mógł zawieszony za czerwoną kartkę podstawowy bramkarz Nedad Filipović. Od pierwszych minut grał także Sławomir Cienciała. Krzysztof Hrymowicz przesiedział zawody na ławce, a Michał Protasewicz nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

W 20. minucie Todor Timonov doskonale zagrał do Diego, a Brazylijczyk dopełnił formalności trafiając z bliskiej odległości. W 32. minucie Cienciała ujrzał żółtą kartkę za faul na Pawle Kowaczewie. W końcówce pierwszej połowy gospodarze byli bliscy zdobycia drugiego gola, lecz Bąk obronił uderzenie Georgiego Stefanova z rzutu wolnego.

Osiem minut po zmianie stron po raz kolejny przed stratą drugiej bramki uchronił przyjezdnych polski golkiper. Rangel Abuszew przedryblował obrońców Etaru, lecz nie zdołał pokonać Mateusza Bąka. Dwadzieścia minut przed końcem 30-letni Polak został za brzydki faul wyrzucony z boiska. Piłkarze Lokomotiwu rozbudzili się w ostatnich minutach. W 81. po dośrodkowaniu Diego głową do siatki trafił Kirił Kotew. 120 sekund później wynik na 3:0 ustalił uderzeniem z piętnastu metrów Władisław Mirczew.

Etar nadal plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli bułgarskiej ekstraklasy. Do bezpiecznej lokaty trafi pięć punktów. Gracze z Płowdiwu są siódmi.