Viktoria Köln uległa wysoko Sportfreunde Siegen 2:5 (0:1). W barwach gospodarzy wystąpił Mariusz Kukiełka, jednak w 49. minucie obejrzał czerwoną kartkę. U przyjezdnych do 77. minuty grał André Dej.

Gdy Polski obrońca biegał po murawie gra zespołu z Kolonii nie wyglądała źle. Mimo to w 18. minucie stracili oni bramkę. Na listę strzelców wpisał się Alexander Hettich. Kukiełka w 49. minucie otrzymał żółtą kartkę i nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra. Fabian Maibaum po usłyczeniu kilku nieprzyjemnych słów pod swoim adresem wlepił 36-letniemu defensorowi kolejną kartkę i ten musiał przedwcześnie zejść z placu gry.

Po tym, jak Kukiełki zabrakło i gospodarze byli zmuszeni grać w dziesiątkę, gra im się zupełnie nie kleiła, co szybko wykorzystali rywale. Już cztery minuty po wykluczeniu byłego gracza Amicii Wronki, czy Energie Cottbus z rzutu karnego trafił Leon Binder.

Osłabieni gospodarze zdołali mimo wszystko strzelić kontaktowego gola. W 63. minucie piłkę między słupkami umieścił Serge Yohoua. Ekipa André Deja odpowiedziała już 120 sekund później bramką Juliana Jakobsa.

W 76. minucie Viktoria ponownie złapała kontakt dzięki trafieniu Davida Mullera. Po tej akcji z boiska zszedł były reprezentant Polski U-18 i U-19, a zmienił go Mefail Kadrija, który spisał się o wiele lepiej, bowiem dwie minuty po wejściu zdobył gola. W 88. minucie wynik na 2:5 ustalił Hettich.

Viktoria Köln spadła na piąte miejsce w tabeli i znajduje się tuż nad swoim ostatnim oprawcą.