Wypożyczony z Pogoni Szczecin do włoskiego Virtusa Entella Mateusz Lewandowski ujrzał czerwoną kartkę w starciu z Trapani Calcio. Jego zespół grając w osłabieniu zdołał jedynie zremisować 2:2 (1:0), tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu.

Polak rozpoczął potyczkę w podstawowym składzie, a klub z miasteczka Chiavari objął prowadzenie w 37. minucie po strzale Marco Sansoviniego. W 50. minucie Lewandowski otrzymał pierwszą żółtą kartkę. Kwadrans później po raz kolejny dopuścił się przewinienia skutkującego taką karą. Został wyrzucony z boiska, a na domiar złego gospodarze otrzymali rzut karny, wykorzystany przez Matteo Mancosu.

W 73. minucie przyjezdnych po raz drugi na prowadzenie wyprowadził Sansovini. Beniaminek Serie B nie zdołał jednak do końcowego gwizdka utrzymać korzystnego wyniku. W 86. minucie do remisu doprowadził Giovanni Abate.