Heracles Almelo rozgromił u siebie Rodę JC Kerkrade 5:1 (2:1) w pojedynku 13. serii gier Eredivisie. W podstawowym składzie gości wybiegł Filip Kurto, jednak ujrzał czerwoną kartkę i jego miejsce zajął Mateusz Prus.

Po kwadransie pierwszy raz piłkę wyjmować z sietki musiał polski bramkarz. Pokonał go Lerin Duarte. W 33. minucie do wyrównania doprowadził Sanharib Malki, jednak już cztery minuty później po raz drugi gola strzelił Duarte.

W 56. minucie Filip Kurto musiał ratować się faulem na przeciwniku i niestety arbiter pokazał mu czerwony kartonik. W tej sytuacji trener „Górników” zdjął Guusa Huppertsa i wprowadził rezerwowego golkipera. Mateusz Prus nie zdołał jednak obronić rzutu karnego i Heracles wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

22-latek skapitulował jeszcze dwa razy. W 69. minucie pokonał go Geoffrey Castillion, a w 76. Samuel Armenteros. Cały mecz na ławce Rody przesiedział Mikołaj Lebedyński.