Derby Country Tomasza Cywki wygrało trzeci mecz z rzędu w tym sezonie, tym razem na wyjeździe 1-0 z Blackpool. Niestety Polak po raz kolejny poczynania kolegów obserwował z trybun.

Podopieczni Nigela Clougha pokonali na wyjeździe 1-0 spadkowicza z Blackpool i po trzech kolejkach z kompletem punktów zajmują trzecie miejsce. Jedyną bramkę dla „Baranów” zdobył w 69 minucie szkocki pomocnik Craig Bryson.

Tomasz Cywka nie został wpisany do meczowego protokołu. W tym sezonie wszystkie trzy spotkania Championship 23-latek oglądał z trybun. Na boisku pojawił się tylko raz – w meczu Carling Cup przegranym 2-3 ze Shrewsburn, pojawił się na boisku w 63 minucie.

Cywka do Anglii trafił w 2006 roku. Nie potrafił się jednak przebić w zespole Wigan Athletic i wiosną sezonu 2009/10 przeniósł się do Derby Country. Początek poprzedniego sezonu miał bardzo udany, zdobył kilka bramek i znalazł się w kręgu zainteresowań selekcjonera Franciszka Smudy. Jednak końcówka sezonu nie była już taka udana i Cywka stracił miejsce w składzie. Tak pozostaje do dzisiaj.