Tomasz Cywka postanowił, że przez najbliższe pół roku będzie występować w Reading FC, ósmym zespole Championship. O swojej decyzji poinformował w rozmowie z dziennikarzem „Przeglądu Sportowego”.

22-letni pomocnik przyleciał do Polski w czwartek wieczorem, aby podpisać kontrakt z Śląskiem Wrocław. Niedługo potem otrzymał telefon z propozycją z Lecha Poznań, ale odmówił. W piątek rano przeszedł testy medyczne, a po południu spotkał się z prezesem WKS-u Piotrem Waśniewskim. W trakcie spotkania otrzymał informację o propozycji z Reading.

– Kiedy siedziałem w gabinecie, zadzwonił telefon. Nie odebrałem, więc później odczytałem sms-a od mojego menedżera, że właśnie dostał propozycję od Reading. Poprosiłem zatem prezesa o chwilę do namysłu i zacząłem wykonywać telefony, by skonsultować się, co robić. Ostatecznie zdecydowałem, że zagram w Reading, ale w Śląsku przyjęli to ze zrozumieniem. Pomogli mi nawet zarezerwować samolot powrotny do Anglii i odwieźli na lotnisko. To były szalone dni… – przyznał piłkarz.

Cywka obecnie jest piłkarzem Derby County. Do Reading przeniesie się jednak za darmo, ponieważ działacze „Baranów” wydali zgodę na darmowe odejście swojego zawodnika. Z nowym klubem podpisze półroczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne lata.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.