Tomasz Cywka strzelił gola we wtorkowym spotkaniu młodzieżowej drużyny Reading XI. Jego zespół prowadził już dwiema bramkami, aby ostatecznie ulec na wyjeździe Southampton 2:3.

Mecz dał szansę debiutu snajperowi Karlowi Sheppardowi, który pauzował z powodu kontuzji od samego początku swojego pobytu w klubie, do którego dołączył na początku tego miesiąca. Nowy nabytek Tomasz Cywka także wystąpił i trafił do siatki rywala w tym towarzyskim starciu.

Wychowanek klubu – snajper Dominik Samuel, występujący w drużynie młodzieżowej, prezentował w tym sezonie wspaniałą formę strzelając 19 bramek w 19 występach, dlatego nie było niespodzianką, że to właśnie on otworzył wynik już w pierwszej połowie strzelając wolejem po podaniu z rzutu rożnego przez Briana Howarda.

Na podwójne prowadzenie wyszli kilka chwil później – Lawson D’Ath posłał piłkę pomiędzy obroną w kierunku Cywki, który umieścił piłkę w bramce już w swojej drugiej próbie.

Sheppard dostał 45 minut na znalezienie meczowej formy i prawie podwyższył na 3:0 przed przerwą jednak jego wysiłek został wybity tuż przed linią bramkową.

Święci gonili jednakże skutecznie; poziom bardziej się wyrównał jako że James Ward-Prowse odrobił jedną bramkę, a następnie zbyt ambitne zagranie defensywy Royals pozwoliło Alberto Seidi’emu wyrównać.

Reading miało szansę wygrać to spotkanie w drugiej połowie, jednak zmiennik Cedric Baseya nie zdołał zmienić wyniku po dobrej akcji Adama Le Fonde’a i goście zostali ukarani. John Curtis wygrał spotkanie dla Southampton po starannej akcji Omara Rowe.

– To nie był zły mecz, zważywszy na to, że graliśmy w trudnych warunkach na nieco twardym, ubitym boisku – powiedział trener młodzieżowców Cris Cummins.

– Potrzebowaliśmy kilku graczy z przodu więc rozłożenie naszych sił na boisku nie było zbyt równomierne, ale to było dobre dla niektórych zawodników dostać te minuty w nogi które dawno nie grały – dodał.

Skład Reading XI: Andersen, Arnold, Gunnarsson, Partridge, Joseph Mills, D’Ath, Howard, Cywka (45 Trialist), Le Fondre, Samuel, Sheppard (45 Baseya)