Tomasz Cywka prawdopodobnie zostanie powołany na pierwsze zgrupowanie kadry w nowym roku. Pomocnika Derby County obserwował Jacek Zieliński, asystent Franciszka Smudy.

„Gra dla reprezentacji to marzenie każdego gracza, więc kiedy dowiedziałem się, że asystent trenera reprezentacji Polski przyjechał, żeby mnie obejrzeć, byłem bardzo zadowolony” – powiedział Cywka w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Polak jest obecnie jedną z gwiazd występującego na zapleczu Premiership Derby County. Wystąpił już w 19 meczach, w których strzelił 4 bramki i zanotował 5 asyst. Dobre występy zostały zauważone przez selekcjonera reprezentacji, który wysłał do Derby swojego asystenta.

„To oznacza, że wiedzą, jak sobie radzę w Anglii. Rozmawiałem z nim po meczu i nie mogę się doczekać co będzie dalej. Wiedza o tym, że mnie obserwują zmotywowała mnie, ale kiedy jestem na boisku myślę tylko o Derby i dobrze zespołu, a nie o tym, że na mnie patrzą” – stwierdził zadowolony piłkarz.

Franciszek Smuda obejrzy 29 grudnia z trybun mecz Derby County z Nottingham Forest, w którym występuje Radosław Majewski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.