Milton Keynes Dons przegrało u siebie  z FC Barnsley 1:3 (0:2). Mecz wyłonił uczestnika ćwierćfinału Pucharu Anglii. W awansie gościom pomógł polski pomocnik – Tomasz Cywka, który rozegrał całe spotkanie.

Już trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego Barnsley objęło prowadzenie. Chris Dagnall wyprzedził obrońców gospodarzy i pokonał golkipera mocnym strzałem z lewej nogi.

W 19. minucie Scott Wiseman popędził prawym skrzydłem na bramkę MK Dons. W polu karnym wypatrzył Marlona Harewooda, a tem nie zmarnował okazji i uderzeniem z dwunastego metra pokonał Davida Martina.

Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. Na pół godziny przed końcem meczu gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Dean Bowditch popisał się indywidualną akcją i kiedy znalazł się sam na sam z bramkarzem nie zmarnował okazji.

Zawodnicy Barnsley wytrzymali jednak kolejne ataki Milton Keynes Dons i w doliczonym czasie gry wyprowadzili zabójczą kontrę, która definitywnie skreśliła jakiekolwiek szanse na awand gospodarzy. Bohaterem gości ponownie okazał się Dagnall.