Pechowo zakończyło się dla drugoligowej Modeny starcie w 4. rundzie Pucharu Włoch. Klub Thiago Cionka przegrał po rzutach karnych z Cagliari, a decydującą „jedenastkę” zmarnował właśnie reprezentant Polski.

Obrońca wybiegł w podstawowym składzie swojej drużyny, która objęła prowadzenie w 6. minucie po nieszczęśliwej interwencji bramkarza gospodarzy Alessio Cragno, od którego pleców odbiła się piłka i wpadła do siatki. W 59. minucie wyrównał Daniele Conti, lecz dziewięć minut później ponownie Modena wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Davide Luppiego. Gdy wydawało się, że przyjezdni będą mogli świętować awans, w doliczonym czasie gry do siatki trafił Samuele Longo, doprowadzając do dogrywki, w której nie brakowało emocji.

Na 3:2 dla Modeny uderzył w 98. minucie Pablo Granoche, lecz już 120 sekund później ponownie był remis. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Longo. W 109. minucie ponownie trafił Granoche, tym razem z rzutu karnego, ale fortuna ewidentnie sprzyjała gospodarzom, którzy wyrównali w końcówce dogrywki. Do konkursu „jedenastek” doprowadził Diego Farias.

Rzuty karne długo nie wyłoniły triumfatora. W siódmej serii do wykonywania „jedenastki” podszedł Cionek i to on okazał się tym pechowcem, przez którego pudło, Modena musiała pożegnać się z rozgrywkami.