Robert Lewandowski od początku sezonu jest tylko rezerwowym, choć dziennikarze widzieli w nim odkrycie Bundesligi. Jego sytuacja w ostatnim czasie znacznie się pogorszyła.

Polski napastnik nie ma szans na grę na swojej ulubionej pozycji, ponieważ jako wysunięty napastnik gra Lucas Barrios, jeden z najlepszych strzelców Bundesligi. Był próbowany jako cofnięty atakujący, jednak znacznie lepiej na tej pozycji prezentuje się Shinji Kagawa.

W dzisiejszym spotkaniu z Karpatami Lwów może otrzymać szansę na grę. Zdecydowanie ważniejszym meczem dla Borussii jest niedzielny pojedynek ligowy z Schalke, dlatego trener Juergen Klopp może dać szansę rezerwowym.

„Jeśli Borussia będzie prowadzić do przerwy, wówczas bardzo prawdopodobne jest, że Lewandowski już na początku drugiej połowy zastąpi Lucasa Barriosa. Bo że to Paragwajczyk, a nie Polak będzie grał w podstawowym składzie, jest w zasadzie oczywiste” – powiedział dziennikarz gazety „Ruhr Nachrichten” Sascha Fligge.

„Jeśli były napastnik Lecha dostanie szansę, to musi ją wykorzystać, bo jego pozycja w Borussii się pogarsza. W sobotnim meczu z Wolfsburgiem (2:0) Lewandowski nie wszedł na boisko i oglądał, jak świetnie grali jego główni rywale do miejsca w wyjściowym składzie: Barrios oraz rewelacyjny Japończyk Shinji Kagawa” – dodał Fligge.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.