fortuna

Cierzniak z Załuską zamienią się klubami?

Według medialnych spekulacji, możliwa jest wymiana polskich piłkarzy na linii Celtic Glasgow – Dundee United. Na Celtic Park miałby trafić czołowy bramkarz ligi szkockiej Radosław Cierzniak, natomiast w przeciwną stronę może przejść Łukasz Załuska.

Umowy obu naszych rodaków z obecnymi klubami wygasają za pół roku, więc mogą oni już teraz związać się z nowymi pracodawcami. Załuska jest już doskonale znany działaczom i kibicom „Mandarynek”, ponieważ to w tym klubie swoją postawą wypromował się na Wyspach, co w 2009 roku zaowocowało transferem do mistrza Szkocji. 32-latek nigdy nie wywalczył sobie w tym zespole miejsca w składzie, będąc zmiennikiem kolejno Artura Boruca, Frasera Forstera, a w obecnym sezonie Craiga Gordona. Przez 4,5 roku przebywania w Celtiku, Załuska wystąpił tylko w 27 ligowych meczach, a powrót do Dundee mógłby zapewnić mu regularną grę.

Dla Cierzniaka transfer do „Koniczynek” byłby natomiast ogromnym sportowym awansem. Mógłby być zmiennikiem Gordona, a nawet powalczyć z nim o miejsce między słupkami największego szkockiego klubu.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.