W meczu dwudziestej drugiej kolejki Scottish Premier League Dundee United FC zremisowało 2:2 (2:1) z Aberdeen FC. Przez całe spotkanie między słupkami „Mandarynek” stał Radosław Cierzniak.

Polski golkiper musiał wyjmować piłkę z siatki już w 11. minucie. Prostopadłą piłkę do wbiegającego Ryana Frasera zagrał Cameron Smith, a 18-letni Szkot wycofał do Scotta Vernona, który posłał futbolówkę do bramki między nogami byłego zawodnika Cracovii i Alki Larnaka. Dziesięć minut później do wyrównania uderzeniem „szczupakiem” z najbliższej odległości doprowadził Gavin Gunning.

W 34. minucie pechowo po dośrodkowaniu Johnny’ego Russell’a piłka odbiła się od nogi Jamie’go Langfielda i wturlała się do siatki. Najciekawszą sytuacją była ta z drugiej połowy, a dokładnie z 53. minuty. Arbiter przyznał gospodarzom rzut wolny i do jego wykonania podszedł Niall McGinn. Reprezentant Irlandii Północnej (siedział na ławce w pamiętnym meczu w Belfaście) w perfekcyjny sposób wykonał stały fragment nie dając szans Cierzniakowi, który mógł jedynie przyglądać się, jak piłka ląduje w „okienku” strzeżonej przez niego bramki.

Polak zachował czujność w 73. minucie, kiedy to jego klubowy kolega zagrał mu zbyt lekko i bramkarz musiał ratować się wykopem w aut, ratując drużynę przed utratą gola w głupi sposób.

Dundee spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań, zajmując dopiero ósmą lokatę w tabeli. Mogą się oni „poszczycić” serią pięciu meczów bez zwycięstwa (2 porażki, 3 remisy). W trakcie tych ostatnich pojedynków 29-letni Cierzniak skapitulował aż 13 razy!