fortuna

Cierzniak oficjalnie zaprezentowany w Dundee Utd

Radosław Cierzniak został w czwartek oficjalnie zaprezentowany, jako nowy bramkarz Dundee United. 28-latek podpisał dwuletnią umowę ze szkockim klubem, która zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Golkiper ostatnio występował na wypożyczeniu z Alki Larnaka do Cracovii. Piłkarzowi trudno było znaleźć nowy klub, bowiem było już wiadomo, że od lipca będzie zawodnikiem „Mandarynek”.

– Ostatnie sześć miesięcy to był trudny czas. Wiele klubów nie chciało mnie zatrudnić, ponieważ zawarłem już przedstępny kontrakt z Dundee United, choć zagrał kilka meczów na wypożyczeniu w Polsce
– powiedział Cierzniak.

– Aby zachować formę, trenuję codziennie, nawet podczas wakacji. Myśl, że przychodzę tutaj, znacznie mnie pobudziła. Teraz mam nadzieję odegrać moją rolę – dodał Polak.

Zadowolony z pozyskania 28-latka jest Peter Houston, właściciel Dundee United.

– On ma przed sobą świetlaną przyszłość. Zatrudnialiśmy bardzo dobrych bramkarzy z Europy Wschodniej w ostatnich sezonach i miejmy nadzieję, że może on być równie dobry
– stwierdził Houston.

Cierzniak przyznaje, że w Polsce jest parę zespołów prezentuje wysoki poziom, ale chciałby zmierzyć się z jednym z nich w eliminacjach do Ligi Europy.

– Już teraz w Polsce jest kilka dobrych klubów, ale wiem, że dołączyłem do silnego zespołu, który ma wielkie ambicje. W zeszłym sezonie Dundee United grało z Śląskiem Wrocław z mojej ojczyzny i po prostu odpadło po walce z dobrym zespołem. Teraz chciałbym zagrać z polską drużyną. To moje marzenie – zdradził golkiper.

Polski bramkarz został również zapytany, co sądzi na temat Glasgow Rangers, które ogłosiło upadłość i nie zagra w przyszłym sezonie Scottish Premier League.

– Możliwe, że niektórzy piłkarze z Europy nie chcą przychodzić do Szkocji, ponieważ czytają o sytuacji Rangers i myślą, że to problem ekonomiczny – wyraził swoją opinię Polak.

– Nie mogłem się doczekać, aby zagrać z Rangers, dlatego to wielka szkoda. Ale nic nie możemy zrobić w tej sprawie. Mam nadzieję, że wrócą oni do Scottish Premier League, ponieważ ta liga potrzebuje wielkich klubów, aby nadal była mocna – stwierdził Cierzniak

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.