Tomasz Cywka po raz pierwszy od kilku kolejek wyszedł w podstawowym składzie i asystował przy golu Daviesa. Derby zremisowało na wyjeździe 1-1 z Portsmouth, natomiast Nottingham z Radosławem Majewskim w składzie wygrał po raz 5 z rzędu i awansował na drugie miejsce w tabeli.

Cywka miał ostatnio problemy w Derby County, bo po świetnym początku sezonu, przyszedł czas na ogromną krytykę jego osoby, także przez szkoleniowca Baranów. Po raz pierwszy w nowym roku Cywka wyszedł w podstawowym składzie i asystował w 34. minucie przy golu Steve’a Daviesa. Polski pomocnik rozegrał pełne spotkanie, a także zarobił żółty kartonik. Derby spadło na 17. pozycję w lidze.

Również w pierwszej jedenastce oglądaliśmy dzisiaj Radosława Majewskiego. Polak przebywał na boisku 79 minut i otrzymał żółtą kartkę, a Nottingham wygrał 1-0 z Watford i była to już piąta z rzędu wygrana Forest. Ponadto zespół nie przegrał meczu od trzech miesięcy i wskoczył na drugie miejsce premiowane awansem do Premier League.