fortuna

Cezary Wilk zaprezentowany w Deportivo

Cezary Wilk podpisał dwuletni kontrakt z Deportivo La Coruna i został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik hiszpańskiego klubu. Polski pomocnik ma nadzieję, że szybko powrócił z swoim klubem do Primera Division.

– Dzień dobry i bardzo dziękuję prezydentowi – powiedział w języku hiszpańskim 27-latek, po czym kontynuował swoją wypowiedź po angielsku. Zaznaczył jednak, że jego celem będzie jak najszybsza nauka nowego języka.

– Jest to fantastyczne miejsce dla piłki nożnej i dla życia. To wspaniały zespół, składający się z wielkich graczy, z którymi trenowałem kilka dni. Każdy pomaga mi, pracuje ze mną, wszystko mi się tu podoba. Mam nadzieję, że zagramy w pierwszej lidze w przyszłym roku – przyznał piłkarz, który najlepiej czuje się jako defensywny pomocnik.

Na debiut w nowych barwach Wilk będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Jego były klub – Wisła Kraków ma bowiem 14 dni na złożenie apelacji do decyzji PZPN, według której piłkarz mógł rozwiązać swój kontrakt z „Białą Gwiazdą” z winy pracodawców. Z tego powodu nie będzie mógł zadebiutować w sobotnim meczu ligowym z UD Las Palmas.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.