W ramach 10. kolejki Belgijskiej Jupiler League, KV Mechelen podejmowało RSC Anderlecht. Goście z problemami pokonali miejscowych 4:3, a na listę strzelców wpisał się również reprezentant Polski – Łukasz Teodorczyk.

Mecz rozpoczął się w szybkim tempie. Chodź częściej przy piłce byli przyjezdni, to lepsze okazje do zdobycia gola mieli gospodarze. Po kilkunastu minutach tempo spadło i do 18 minuty „wiało nudą”. Po uśpieniu drużyny Mechelen, drużyna Teodorczyka zaatakowała i za sprawą Pietera Gerkensa po podaniu Franja Boeckxa objęła prowadzenie. Po pół godziny gry było już 2:0 dla ekipy Heina Vanhaezebroucka. Na listę strzelców wpisał się Henry Onyekuru, asystował mu Sofiane Hanni. Cztery minuty później gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Autorem gola był Rob Schoofs po strzale z dystansu. Drużyna Aleksandara Jankovicia nie cieszyła się długo ze zdobytej bramki. Henry Onyekuru po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie na 3:1 dla fioletowo – białych. Reprezentant Polski przez pierwszy kwadrans był niewidoczny, później zaczął dużo walczyć i pokazywać się do gry. To zostało nagrodzone w 43. minucie. Adrien Trebel uruchomił Teodorczyka, który strzałem obok bramkarza rywali zdobył gola. Po dwóch minutach sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Do 60. minuty drugiej części gry, niewiele się działo. Wtedy to Faycal Rherras zagrał do Nicklasa Pedersena, a ten zdobył bramkę dla Mechelenu. Należy nadmienić, że Duńczyk wszedł z ławki pięć minut wcześniej. Ta bramka uskrzydliła gospodarzy, którzy próbowali pójść za ciosem. Udało im się, ale dopiero w doliczonym czasie gry. Boureima Hassane Bande strzałem z dystansu pokonał Franka Boeckxa i ustanowił wynik 3:4.

Łukasz Teodorczyk rozegrał cały mecz. Chodź nie był wyróżniającym się zawodnikiem to miejmy nadzieję, że zdobyta bramka odblokuje naszego napastnika na dobre i będzie strzelał gole tak często, jak w poprzednim sezonie.