Poznaliśmy dwie drużyny z grupy „G”, który wywalczyły sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Obok FC Barcelony, która zajęła pierwsze miejsce, do dalszej rywalizacji przeszła ekipa Celticu Glasgow, która po czterech latach udanie wróciła do LM.

Zawodnicy Neila Lennona, po zaciętym boju pokonali na Celtic Park Spartak Moskwa 2-1. Wygrana ważyła się do ostatnich minut. Cenny komplet punktów dla przedstawiciela SPL uratował Kris Commons- uderzeniem z rzutu karnego w 82. minucie.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W dwudziestej pierwszej minucie meczu otwierającego gola zdobył Gary Hooper. Sześć minut przed przerwą doszło do wyrównania stanu rywalizacji. Autorem bramki dla moskwian okazał się Ari.

Celtikowi w awansie nie pomogła tym razem FC Barcelona, która w Hiszpanii zremisowała 0-0 z Benficą Lizbona. Portugalczycy zagrają jeszcze w Lidze Europy. Kibice „Dumy Katalonii” na trybunach wyrazili radość, że to klub z Glasgow, a nie Benfica wywalczyła wyjście z fazy grupowej.

Mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Załuska, drugi bramkarz Celticu.