W pierwszej kolejce Scottish Premier League Celtic Glasgow na własnym boisku pokonał drużynę Aberdeen FC 1:0 (0:0). Bramkę dla gospodarzy strzelił Kris Commons. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Załuska.

Drużyna Aberdeen sprawowała kontrolę nad przebiegiem meczu. Celtic grał zdecydowanie poniżej oczekiwań. Goście sporadycznie pozwalali przedostawać się piłkarzom z Glasgow pod własne pole karne.

Piłkarze Aberdeen na drugą połowę wyszli bardzo zmotywowani. Stwarzali sobie dogodne sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Brak skuteczności zemścił się na gościach. W 80. minucie spotkania Kris Commons uderzył zza lini pola karnego z ostrego kąta czym zaskoczył bramkarza gości. Jamie Langfield, który powinien złapać piłkę z zamkniętymi oczami, przepuścił ją pod własnym ciałem.

90 minut w bramce gospodarzy zagrał Fraser Forster sprowadzony do Glasgow tego lata. Wszystko wskazuje na to, że Łukasz Załuska będzie w tym sezonie golkiperem numer 2.