W Turcji obecnie rozgrywa się  turniej towarzyski, w którym uczestniczą dwa zespoły polskich zawodników. W czwartkowy wieczór na przeciwko siebie stanęli Łukasz Załuska z Celticu i Adrian Mierzejewski, który występuje w Trabzonsporze.

Jak na spotkanie czysto towarzyskie mogło się podobać, w szczególności pierwsze czterdzieści pięć minut, w których oglądaliśmy aż trzy trafienia- w tym gol samobójczy piłkarza Trabzonsporu.

Mecz niespodziewanie dla kibiców mistrzów Szkocji zakończył się zwycięstwem ich zespołu 1:3. Całe spotkanie w bramce „The Bhoys” rozegrał Łukasz Załuska, który wykorzystał swój czas, jaki otrzymał od trenera Neila Lennona.

W składzie gospodarzy od pierwszej minuty oglądaliśmy Adriana Mierzejewskiego. Reprezentant Polski, który rozegrał dziewięćdziesiąt minut zobaczył w zakończonej konfrontacji żółtą kartkę.

Tym zwycięstwem Celtic zapewnił sobie grę w finale tego turnieju.