Celtic Glasgow zakończył obóz przygotowawczy w Niemczech. W ostatnim test meczu podopieczni trenera Neila Lennona wygrali 2-1 z VFR Aalen. Choć po pierwszej połowie spotkania zanosiło się do kolejnej kompromitacji The Hoops odniesionej w sparingach.

Spotkanie fenomenalnie rozpoczęło się dla piłkarzy gospodarzy, którzy w pierwszej swojej sytuacji strzeleckiej znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Celticu Glasgow, i po czterech minutach gry zrobiło się sensacyjnie 1-0.

Przyjezdni za wszelką cenę chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, jednak doskonale wypracowane pozycje do zdobycia gola nie znalazły miejsca w bramce rywala. Bardzo nieskuteczny zespół Lennona mógł zostać skarcony przez każdy kolejny kontratak Aalen, jednak na posterunku był Forster, który ratował swój zespół przed coraz większą kompromitacją.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili z Celtikiem 1-0. Do 64. minuty spotkania cały czas utrzymywał się wynik ustalony w pierwszy trzech kwadransach gry. Sygnał do ataku dał zespołowi ze Szkocji Gary Hooper, który na dwadzieścia sześć minut przed końcem doprowadził do remisu. W 77. minucie zwycięskiego gola dla popularnych Celtów uzyskał Stokes, który ustalił wynik meczu na 2-1 dla gości ze Szkocji.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Załuska. Teraz przed mistrzami Szkocji wyjazd do Holandii, gdzie zmierzą się z Ajaksem.

VFR Aalen – Celtic Glasgow 1:2 (1:0)