W towarzyskim spotkaniu FC Vaslui przegrało ze Slovanem Liberec 0:1 (0:0). Całe spotkanie w barwach rumuńskiego klubu rozegrał Piotr Celeban. Czesi strzelili gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie z rzutu karnego.

Polak grał na swojej nominalnej pozycji, prawego obrońcy. Grał z numerem „27”. Pierwsza dogodna sytuacja w tym spotkaniu miała miejsce w 25. minucie. Złe podanie czeskiego obrońcy przejął Ousmane N’Doye, jaknak za długo czekał z oddaniem strzału i mimo, że minął Zbynka Hauzra, dogonił go zawodnik Slovana – Ondřej Kušnír.

W 60. minucie świetną interwencją popisał się bramkarz Vaslui. Obronił on strzał Vojtěcha Hadaščoka. Kilka minut później w znakomitej sytuacji spudłował napastnik rumuńskiego zespołu. W 90. minucie rzut karny w stylu Antonína Panenki wykonał Miloš Bosančić i tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Jest to drugi wytęp Polaka w sparingu wicemistrza Rumunii. 1. lipca wszedł w drugiej połowie towarzyskiego meczu ze Spartą Praga (2:2). Wszystko wskazuje na to, że prawdą są informacje o tym, iż Celeban już kilkanaście dni kemu podpisał czteroletni kontrakt z FC Vaslui.

Slovan Liberec – FC Vaslui 1:0 (0:0)