Piotr Celeban zaliczył debiut w FC Vaslui w meczu z Rapidem Bukareszt (2:2) i stało się o nim głośno w rumuńskich mediach. Nie jest to spowodowane dobrą grą Polaka, ale brutalnym faulem, jakiego dopuścił się na nim Daniel Pancu.

Feralna sytuacja miała miejsce w 24. minucie niedzielnego spotkania 1. kolejki Ligi I Bergenbier. Prostopadle w pole karne zagrał jeden z zawodników gości. Do piłki chciał dobiec Pancu, jednak dzięki asekuracji Celebana, futbolówkę złapał bramkarz Vaslui. Wściekły rumuński napastnik kopnął Polaka, który przez długi okres czasu zwijał się z bólu. Sędzia mimo tego, że doskonale widział co się stało, nie pokazał zawodnikowi Rapidu nawet żółtej kartki.

Z pewnością za to zagranie, Pancu powinien ujrzeć czerwoną kartkę. Miałoby to olbrzymi wpływ na losy spotkania, bowiem to zdarzenie miało miejsce w pierwszej połowie, kiedy na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat. Rapidowi z pewnością grałoby się w osłabieniu znacznie trudniej, dzięki czemu drużyna Celebana miałaby większą szansę na wygraną.