Młodzieżowy reprezentant Polski Mateusz Słodowy przebywał na boisku 90 minut w meczu 2. kolejki czeskiej Gambrinus Ligi. Jego zespół – Viktoria Zizkov, który jest beniaminkiem rozgrywek, przegrał na wyjeździe 1-2 z FK Pribram.

To drugi mecz Słodowego w czeskiej ekstraklasie w pełnym wymiarze czasowym. 20-letni Polak grał również w pierwszym meczu przegranym 0-1 z Hradec Kralove.

Słodowy do Czech trafił w przerwie zimowej poprzedniego sezonu z Odry Wodzisław Śląski. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał 13 spotkań i zdobył jedną bramkę. Był ważnym ogniwem zespołu, który zajął w Druhiej Lidze drugie miejsce i awansował do ekstraklasy.

W poprzednim sezonie w zespole Viktorii Zizkov grał inny Polak – Adam Mójta, ale klub zdecydował się rozwiązać z nim kontrakt.

Trenerem beniaminka jest Martin Pulpit znany w Polsce z pracy w Odrze Wodzisław.

Viktoria Zizkov po dwóch kolejkach zajmuje 13 miejsce z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem 1-3. Prowadzi Hradec Kralove.