fortuna

Cały mecz Sadiku w barwach Albanii przeciwko Włochom

Armando Sadiku rozegrał całe spotkanie w barwach reprezentacji Albanii w poniedziałkowym meczu eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Rosji przeciwko Włochom. Gospodarze starali się dotrzymać kroku faworyzowanym rywalom, ale ostatecznie musieli oni pogodzić się z porażką 0:1. Jedynego gola w tej rywalizacji zdobył Antonio Candreva. 
 
Potyczka Albanii z Włochami nie miała żadnego znaczenia dla układu sił w tabeli grupy G. Włosi niejako na własne życzenie pozbawili się szans na wyjście z grupy z pierwszego miejsca kilka dni temu, kiedy zremisowali na własnym terenie z Macedonią 1:1. Bezpośredni awans na mundial wywalczyli Hiszpanie, a Italia będzie musiała przebijać się przez baraże. 
 
Dla Albanii spotkanie z Włochami miało charakter prestiżowy. Dla skazywanych na pożarcie drużyn rywalizacja z takimi drużynami, jak utytułowany na arenie międzynarodowej włoski team, jest sporym wydarzeniem. Gospodarze mogli liczyć na to, że będą w stanie zatrzymać w pewien sposób podłamanych ostatnimi wydarzeniami Włochów, ale ostatecznie im się to nie udało. Albania skutecznie broniła się do 73. minuty. Wtedy gola zdobył Candreva. 
 
 
Eliminacje mistrzostw świata – 10. kolejka
Albania – Włochy 0:1 (0:0)
Candreva 73
 
Sędzia: Svein Oddvar Moen.
Widzów: 16 000. 
 
Żółte kartki: Lila – Chiellini. 

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.