Dynamo Drezno zremisowało z FC Köln w pierwszej kolejce 2. Bundesligi 1:1 (0:0). Cały mecz w barwach „Koziołków” rozegrał Adam Matuszczyk. Kacper Przybyłko nie pojawił się w „18” meczowej.

W pierwszej połowie agresywniej atakowali zawodnicy gospodarze. W 24. minucie w dobrej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Mickael Pote, ale Timo Horn był czujny i obronił uderzenie reprezentanta Beninu.

Jednak goście nie pozostali dłużni swoim przeciwnikom. W 32. minucie do rzutu wolnego podszedł Yannick Gerhardt. 19-letni Niemiec popisał się dobrym wykonaniem stałego fragmentu gry, a w polu karnym dobrze zachował się Anthony Ujah, który trafił w słupek.

Pierwszego gola strzeliło FC Köln. Dobrym, precyzyjnym uderzeniem popisał się Ujah. Goście nie potrafili jednak utrzymać prowadzenia do końca spotkania. Dwanaście minut przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Tobias Kempe.