fortuna

Cały mecz Glika i pewne zwycięstwo Torino

W pierwszym meczu 2. kolejki Serie A drużyna Kamila Glika, Torino FC rozbiła na własnym boisku Pescare Calcio 3:0 (1:0). Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał reprezentant Polski, Kamil Glik.

Od początku spotkania widać było dużą przewagę gospodarzy. W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny, jednak Bianchi nie zdołał umieścić piłki w bramce. 6 minut później było już 1:0, a na listę strzelców wpisał się Sgrigna.

W 58. minucie Brighi popisał się celnym strzałem i gospodarze powiększyli swoją przewagę. Ostatni gol padł w 62. minucie, a jego autorem był Bianchi, który tym samym zrehabilitował się za przestrzelonego karnego.

Beniaminek Serie A, Torino bardzo dobrze wszedł w nowy sezon. W pierwszej kolejce drużyna Glika bezbramkowo zremisowała, zaś teraz odniosła pierwsze i to od razu okazałe zwycięstwo. Po dwóch spotkaniach gospodarze mają na swoim koncie 3 punkty ( przed sezonem otrzymali jeden punkt minusowy) i jeszcze nie stracili bramki.

Jest to z pewnością zasługa Kamila Glika, który po raz kolejny zagrał pełne 90 minut i teraz w dobrym nastroju uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski.