fortuna

Cały mecz Borysiuka w Kaiserslautern

1 FC. Kaiserslautern wygrał na wyjeździe z VFL  Bochum 2:1 W ekipie Kaiserslautern cały mecz zagrał nasz Polak, Ariel Borysiuk. Był to jego szósty mecz w tym sezonie i za każdym razem rozpoczynał mecze w podstawowym składzie.

Obie ekipy wybiegły na ten pojedynek aby zgarnąć pełną pule trzech punktów. Piłkarze z Bochum przed tym meczem na własnym boisku mieli bilans średni, ponieważ zaliczyli w tym sezonie porażkę, remis i zwycięstwo. Natomiast goście na wyjazdach w tym sezonie spisują się rewelacyjnie, dwa wyjazdy i dwie wygrane. Po dzisiejszym spotkaniu piłkarze z Kaiserslautern mogą dopisać sobie trzecie wyjazdowe zwycięstwo.

Jako pierwsi w tym meczu objęli prowadzenie goście, bramkę strzelił K.Fortounis w 36 minucie. Do końca pierwszej połowy rezultat 0:1 dla gości utrzymał się bez zmian. Natomiast po zmianie stron, Kaiserslautern podwyższył wynik spotkania na 0:2. Strzelcem gola został M.Idrissou w 65 minucie. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Y.Tasaka w 84 minucie.

Polski pomocnik niczym szczególnym w tym spotkaniu się nie wyróżnił, zagrał przyzwoity mecz i może się cieszyć z kolejnego zwycięstwa.

Po siedmiu kolejkach drużyna VFL Bochum znajduje się na 10 miejscu z dorobkiem 8 punktów. Natomiast piłkarze Kaiserslautern są na 3 pozycji i mają 15 punktów, do lidera tracą 4 punkty.