Bayer Leverkusen wygrał z FC Augsburg w 22. kolejce 1. Bundesligi 2:1 (1:0). Cały mecz w barwach „Aptekarzy” rozegrał reprezentant Polski – Sebastian Boenisch. 90 minut na ławce rezerwowych przesiedział inny Polak – Arkadiusz Milik.

Wynik w 26. minucie otworzył najlepszy snajper Bayeru Leverkusen – Stefan Kießling. Piłkarz znakomicie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niemiec ładnie uderzył piłkę głową z jedenastu metrów.

Gospodarze podwyższyli wynik meczu piętnaście minut przed końcem spotkania. Stefan Kießling przytrzymał piłkę kilka metrów przed bramką gości, rozejrzał się i wystawił ją jak na talerzu Larsowi Benderowi, który nie zmarnował szansy.

Zawodników FC Augsburg stać było jedynie na honorową bramkę. Minutę przed końcem meczu Andre Hahn rozpoczął akcję prawym skrzydłem. Tam ograł Boenischa i dograł idealnie do Saschy Möldersa, który ustanowił wynik spotkania.