Borussia Dortmund pokonała w towarzyskim meczu Bursaspor Kulübü 4:1 (2:0). Jedną z bramek w tym spotkaniu, w 13. minucie, strzelił napastnik reprezentacji Polski – Robert Lewandowski.

„Lewy” lekko ucierpiał przy strzelaniu bramki. Jeden z obrońców popchnął polskiego snajpera tak niefortunnie, że ten trafił na słupek. Jednak pomoc medyczna szybko zajęła się Lewandowskim i ten mógł dalej kontynuować grę.

Swoje debiutanckie trafienie w barwach BVB, tuż przed przerwą, zaliczył Pierre Emerick Aubameyang, który wykorzystał doskonałe podanie nowego nabytku Borussii – Henrikha Mkhitaryana.

Gola na 3:0 strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Marco Reus. Reprezentant Niemiec pokonał Haruna Tekina ładnym strzałem z piętnastu metrów. Ostatnia bramka dla wicemistrza Niemiec, należała do Serdara Aziza, który pokonał własnego bramkarza.

Honorowe trafienie dla tureckiego zespołu, po dobrze wykonanym rzucie rożnym zaliczył Samil Cinaz.

Cały mecz w Borussii Dortmund rozegrał Jakub Błaszczykowski. Łukasz Piszczek rehabilituje się po kontuzji.

Bursaspor Kulübü – Borussia Dortmund 1:4 (0:2)