Borussia Dortmund pokonała w Hamburgu miejscowy HSV 1:0 (0:0) w półfinale Liga Total Cup. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił kapitan naszej reprezentacji Jakub Błaszczykowski, a asystował mu Łukasz Piszczek.

W ekipie z Dortmundu od początku oglądaliśmy Piszczka, oraz Błaszczykowskiego. W 46. minucie po podaniu tego pierwszego „Kuba” głową skierował piłkę do siatki. Jak się później okazało był to gol na miarę finału. Na ostatnie 15 minut na placu gry zameldował się Lewandowski i miał szansę na zmianę wyniku. W 60. minucie po jego strzale z 40 metrów piłka obiła poprzeczkę bramki HSV.

W drugim półfinale Bayern Monachium zmierzy się z Werderem Brema. Mecze Liga Total Cup rozgrywane są w nietypowym wymiarze czasowym – dwa razy po 30 minut.