Bayern Monachium wygrał na Alianz Arenie z Borussią Dortmund 2:1 (2:0). Od początku spotkania na boisku oglądaliśmy trzech reprezentantów Polski. Jedynego gola dla gości zdobył Robert Lewandowski.

Bayern nie potrafił pokonać Borussii od pięciu spotkań. Bawarczycy wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i od początku ruszyli na bramkę gości. Już w 6. minucie Ribery kapitalnie zagrał piłkę z prawej strony w pole karne, tam świetnie odnalazł się Mario Mandzukić  i pokonał Romana Weidenfellera.

Pięć minut później było już 2:0. Tym razem Robben pognał w pole karne Dortmundczyków, uderzył na bramkę, jednak piłka odbiła się od słupka i spadła idealnie na nogę Thomasa Mullera, a ten mocnym strzałem podwyższył wynik. Borussia była zagubiona. Mistrzowie Niemiec niczym nie przypominali zespołu z poprzednich sezonów. Goście nie oddali w pierwszej połowie ani jednego strzału na bramkę Neuera. Bayern atakował, ale do przerwy więcej goli nie padło.

Po zmianie stron oglądaliśmy już zupełnie inną Borussię. Drużyna Jurgena Kloppa zaczęła atakować i już w 48. minucie mogło być 2:1. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Reusa w polu karnym kapitalnie odnalazł się Robert Lewandowski, jednak jego strzał głową świetnie wybronił Manuel Neuer. Kilka minut później Marco Reus dostał kapitalną piłkę od Piszczka, jednak jego strzał z pola karnego minimalnie minął prawy słupek bramki golkipera Bayernu.

W 71. minucie Jurgen Klopp zdjął z boiska „Kube” Błaszczykowskiego, a zmienił go Julian Schieber. Cztery minuty później było już 2:1. Lewandowski postanowił uderzyć zza pola karnego i była to trafna decyzja, bowiem piłka wylądowała idealnie przy słupku bramki Neuera. Borussia uwierzyła, że ten mecz nie jest jeszcze przegrany.

Dortmundczycy starali się zdobyć wyrównującego gola, jednak Bayern był dziś dobrze dysponowany i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i to on mógł się cieszyć ze zdobycia Superpucharu Niemiec.