fortuna

BVB nie zgodzi się na warunki Lewandowskiego

Borussia Dortmund stara się przedłużyć wygasającą za dwa lata umowę z Robertem Lewandowskim. Polski napastnik nie zamierza zaakceptować proponowanych przez Niemców zarobków, a Ci nie chcą zmieniać swojej oferty.

Negocjacje prowadzone są od dłuższego czasu. Według nieoficjalnych informacji, mistrzowie Niemiec oferują Polakowi pensję wynoszącą 3 mln euro za sezon, czyli dwukrotnie większą niż dotychczas zapisaną w kontrakcie 23-latka.

Reprezentant Polski uważa, że zalicza się do największych gwiazd zespołu, dlatego nie zamierza zaakceptować oferty „Die Schwarzgelben”. Znacznie lepiej są bowiem opłacani dwaj niemieccy piłkarze BVB – Mario Götze inkasuje 4,6 mln, a Mats Hummels 3,8 mln euro.

Spełniać wymagań Lewandowskiego nie zamierzają działacze Borussii Dortmund. Jak informuje dyrektor sportowy mistrzów Niemiec, Michael Zorc, jego zespół chce przedłużyć kontrakt z Polakiem, ale nie za wszelką cenę.

– Prowadzimy z nim rozmowy od dawna, ale niestety, nie przyniosły one żadnych rezultatów. Drzwi do osiągnięcia porozumienia nie zostały zamknięte, ponieważ Robert to z pewnością topowej klasy napastnik. Ale nawet jeśli to prawda, ważniejsza jest nasza sytuacja ekonomiczna w przyszłości, aby nie powtórzyły się nasze problemy finansowe i czasy, kiedy nie odnosiliśmy sportowych sukcesów – powiedział Zorc w wywiadzie dla „Ruhr Nachrichten”.

Tymczasem agent polskiego snajpera, Cezary Kucharski, od dłuższego czasu prowadzi rozmowy z działaczami klubów, które są zainteresowane kupnem jego klienta. Transfer Lewandowskiego jest coraz bardziej prawdopodobny, zwłaszcza że piłkarz za rok będzie mógł zmienić zespół na zasadzie prawa Webstera.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.