W kratkę w obecnym sezonie Bundesligi gra zespół Hannoveru 96. Ekipa Artura Sobiecha przegrał na wyjeździe z SC Freiburg 1:2. Strzelając gola już w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Gospodarze w niecałe czterdzieści minut gry pierwszej połowy ustawili sobie wynik całej konfrontacji. Najpierw w 25. minucie gola zdobył Mehmedi. Ten sam gracz jedenaście minut później podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0.

W 46. minucie na placu gry po stronie gości pojawił się polski napastnik, Artur Sobiech, który zmienił Sulejmani’ego. Polak nie był w stanie zdobyć swojego czwartego gola w obecnym sezonie ligi niemieckiej. Honorowego gola zespół z Hannoveru zdobył dopiero w 92. minucie tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Do protokołu meczowego wpisał się wypożyczony z Borussii Dortmund, Leonardo Bittencourt.

—–
Do małej sensacji doszło w Braunschweig, gdzie miejscowy Eintracht pokonał 1-0 TSG 1899 Hoffenheim. Gola na wagę cennego zwycięstwa dla drużyny gospodarzy zdobył w 29. minucie z rzutu karnego Torsten Oehrl.

W podstawowym składzie „Wieśniaków”- wybiegł polski pomocnik, Eugen Polanski. Reprezentant Polski zagrał przez całe spotkanie.

Po siedemnastej kolejce klub Eugena Polanskiego zajmuje dwunaste miejsce w tabeli, natomiast Hannover 96 jest trzynasty.