Kamil Wilczek strzelił jedną z bramek dla Broendby IF w wygranym 5:1 meczu Pucharu Danii przeciwko czwartoligowemu rywalowi – Ledoje-Smorum Fudbold. Reprezentant Polski pojawił się na placu gry w drugiej połowie, a prócz trafienia zanotował również asystę.

Dzisiejsze spotkanie było rozgrywane w ramach trzeciej rundy Pucharu Danii. Przed spotkaniem raczej nikt nie zastanawiał się kto zwycięży, ale jak duże będą rozmiary wygranej ekstraklasowego zespołu.

Przedmeczowe przewidywania znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Czwartoligowi piłkarze stanowili tylko tło dla zawodników Broendby, choć to właśnie Ledoje-Smorum Fudbold pierwsze strzeliło bramkę. W 30. minucie golkipera faworytów pokonał Emil Scott Rasmussen. Jeszcze przed przerwą wyrównał Lasse Vigen Christensen.

Druga połowa była już popisem Broendby. Kolejnego gola dorzucił Rasmussen, a ponadto bramki strzelali: Wilczek, Halimi i… gracz czwartoligowca, Soberg, który zanotował trafienie samobójcze.