Burnley FC przegrało na własnym stadionie w czwartej kolejce Championship 1:3 (0:1) z Brighton & Hove Albion. Cały mecz na bramce w barwach gości rozegrał Tomasz Kuszczak, który w 84. minucie został ukarany żółtą kartką.

Mecz od początku do końca był kontrolowany przez Brighton. Pierwszą bramkę już po 18 minutach gry strzelił Craig Mackail-Smith.

Po godzinie gry gospodarze wyrównali dzięki Gordonowi Greerowi. Zawodnik z numerem trzecim na plecach strzelił bowiem bramkę samobójczą.

Na ponowne prowadzenie gości, swoją drugą bramką w tym meczu, wyprowadził 28-letni Szkot – Craig Mackail-Smith.

Ostateczny cios w 88. minucie spotkania zadał Gordon Greer, który prawie pół godziny wcześniej dał Burnley wyrównanie.