Brighton & Hove Albion pokonało dziś na własnym stadionie drużynę Barnsley FC aż 5:1. Po 90 minut w barwach swoich drużyn rozegrali dwaj Polacy: Tomasz Kuszczak oraz Tomasz Cywka.

Od pierwszej do ostatniej minuty mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 3. minucie bramkę na 1:0 zdobył Ashley Barnes, a 10 minut później wynik podwyższył były zawodnik między innymi londyńskiej Chelsea – Wayne Bridge. W 35. minucie nadzieje kibicom gości przywrócił na chwilę Craig Davis, jednak radość ekipy Barnsley nie trwała długo. Już 3 minuty później bramkę na 3:1 zdobył Craig Mackail-Smith i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Również drugą część meczu z przytupem rozpoczęli gospodarze. Po 5 minutach gry swoją drugą bramkę w meczu zdobył Mackail-Smith, a w 80. minucie wynik meczu na 5:1 ustalił Ashley Barnes.

Zarówno Tomasz Kuszczak, jak i Tomasz Cywka rozegrali w tym meczu pełne 90 minut, a ten pierwszy zaliczył kilka udanych interwencji.