W meczu 16. kolejki Tippeligaen, duńskiej ekstraklasy, Brann pokonało Aalesund 2:1 (1:0). Duży wkład w zwycięstwo  włożył  bramkarz Piotr Leciejewski i pomocnik z polskim paszportem, Tomasz Sokołowski. Obaj rozegrali cały mecz.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Rodolph Austin w 35. minucie, kiedy to pięknym lobem z dystansu pokonał bramkarza gości. Do wyrównania doszło w 84. minucie, kiedy to Leciejewskiego pokonał Lars Fuhre. Polski bramkarz nie popełnił jednak błędu, bowiem zanim piłka trafiła do bramki odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców. Upragnione 3 punkty zagwarantował gospodarzą Bentley. W 88. minucie strzelił gola głową po wrzutce Amina Askara.

Świetne zawody rozegrał Piotr Leciejewski, czym udowodnił to, że jest niezastąpiony w bramce Brann.

Brann pokonując swoich dzisiejszych rywali, przeskoczyło ich w lidze. Drużyna z Bergen zajmuje 8. pozycję w tabeli ze stratą 13 punktów do prowadzącego Strömsgodset IF.

Dotychczas Leciejewski wystąpił w 13 spotkaniach Tippeligaen. Dla Sokołowskiego był to 6. występ. W lidze strzelił 2 gole.