Borussia Dortmund pewnie pokonała u siebie FSV Mainz 4:2 (2:1). W zdobyciu kompletu punktów duży udział miało dwóch Polaków. Zarówno Robert Lewandowski, jak i Łukasz Piszczek strzelili po jednej bramce.

Napastnik reprezentacji Polski posłał piłkę do bramki w 18. minucie wyprowadzając BVB na prowadzenie 2:1. Wcześniej dla gospodarzy trafił Miloš Jojić, a do remisu doprowadził Shinji Okazaki. Japończyk w 53. minucie po raz drugi sprawił, że na tablicy widniał rezultat remisowy. Stan ten trwał jedynie przez trzy minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Łukasz Piszczek. Wynik na 4:2 ustalił z rzutu karnego Marco Reus.

Obaj Polacy rozegrali pełne 90 minut. Robert Lewandowski na na swoim koncie 18 bramek w Bundeslidze. Dzisiejszym trafieniem „Lewy” nie oddalił się jednak w klasyfikacji najlepszych strzelców od Mario Mandžukicia, gdyż Chorwat w rozgrywanym w tym samym czasie spotkaniu z Eintrachtem Brunszwik również posłał piłkę do siatki i także zanotował 18. trafienie w lidze.