Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a Łukasz Piszczek zaliczył asystę przy bramce rodaka dla Borussii Dortmund w pierwszym  meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Zenitowi Sankt Petersburg.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla zawodników wicemistrza Niemiec, którzy już po pięciu minutach za sprawą Mchitarjana i Reusa prowadzili 2:0. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i podopieczni Jürgena Kloppa schodzili z dwubramkową przewagą.  Kilka minut po wznowieniu meczu bramkę kontaktową zdobył Szatow, jednak radość gospodarzy dzisiejszego spotkania nie trwała długo, 180 sekund po stracie bramki Borussia odpowiedziała w najlepszy z możliwych sposobów, a tym razem dośrodkowanie Łukasza Piszczka wykorzystał Robert Lewandowski i wyprowadził po raz drugi Borussię na dwubramkowe prowadzenie.

W 68. minucie faulowany przez Piszczka był jeden z zawodników rosyjskich i sędzia bez zastanowienia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Hulk. Radość zawodników Zenitu trwałą jednak zaledwie sześćdziesiąt sekund, bo do bramki po raz drugi w spotkaniu trafił Lewandowski. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i przed rewanżem do zespół Lewandowskiego i Piszczka wydaje się zdecydowanym faworytem dwumeczu.

Zobacz jak strzela Lewandowski – kliknij!