Piotr Zieliński w dalszym ciągu pozostaje w dobrej dyspozycji, która przekłada się również na bramki. Reprezentant Polski w meczu 26. kolejki przeciwko US Sassuolo Calcio zdobył swojego trzeciego gola.

21-letni pomocnik w 36. minucie otworzył wynik spotkania, jednak już zaledwie po czterech minutach gospodarze za sprawą Berardiego doprowadzili do wyrównania. Tuż po wznowieniu drugiej połowy na prowadzenie Sassuolo wyprowadził Defrel, który dwie minuty później podwyższył prowadzenia na 3:1. Wynik spotkania z rzutu karnego w 70. minucie ustalił Maccarone.

Empoli, którego zawodnikiem jest Zieliński jak i Łukasz Skorupski, który w meczu z Sassuolo rozegrał całe spotkanie zajmuję dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.