Grzegorz Wojtkowiak zaliczył fantastyczny debiut w TSV 1860 Monachium. Polski obrońca rozegrał 90 minut w barwach „Lwów” i strzelił zwycięzkiego gola w meczu 1. kolejki 2. Bundesligi z SSV Jahn Regensburg 1:0 (1:0).

Pozyskany latem z Lecha Poznań zawodnik, wyszedł w podstawowym składzie swojego nowego klubu. Polak zajął miejsce na prawej obronie zespołu rozgrywającego swoje mecze na SSV Alianz Arenie.

W 8. minucie spotkania Wojtkowiak strzelił bramkę, jak się później okazało, na wagę trzech punktów dla gospodarzy. Z rzutu rożnego dośrodkował Moritz Stoppelkamp, a polski defensor głową skierował piłkę do siatki. Piłkę starał się jeszcze zatrzymać Philipp Ziereis, ale fatalnie skiksował.

W 87. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Jahn za faul Grigorisa Makosa na Francky’m Sombolo. Do piłki podszedł Abdenour Amachaibou, jednak jego intencje wyczuł Gábor Király i obronił „jedenastkę” wykonywaną przez Niemca.