Jakub Świerczok zagrał w barwach drużyny 1. FC Kaiserslautern II w meczu 23. kolejki Regionalligi West. Jego klub pokonał na Fritz-Walter-Stadion ekipę rezerw FSV Mainz 2:0 (1:0). Zawodnik polskiej młodzieżówki strzelił w tym meczu bramkę.

Świerczok zagrał wprawdzie w sobotnim meczu Bundesligi przeciwko SC Freiburg, lecz wszedł na boisko dopiero w 72. minucie, więc był w pełni sił na mecz rezerw swojej drużyny. Były napastnik Polonii Bytom w 39. minucie otworzył wynik spotkania. Drugą bramkę w 87. minucie dołożył reprezentant Niemiec U-21 Richard Sukuta-Pasu.

Dzięki temu zwycięstwu rezerwy „Czerwonych Diabłów” zajmują piąte miejsce w tabeli Regionalligi West z dorobkiem 42. punktów. Liderem jest Sportfreunde Lotte z 56 punktami na koncie.

Jakub Świerczok jak dotąd rozegrał sześć meczów w Bundeslidze. W drugiej drużynie zaliczył pięć występów i strzelił trzy gole. W dzisiejszym spotkaniu grał do 69. minuty, kiedy został zmieniony przez Benjamin Himmel. Całe spotkanie na lewej obronie gospodarzy rozegrał również Alan Stulin.